Kuvertür Çikolata Nedir? Kuvertür Çikolata Nereden Alınır?

Çikolata yapımı ve pastacılık ile ilgilenenlerin yakından tanıdığı “kuvertür çikolata” profesyonel çikolata üreticilerinin ve pastacılık erbaplarının kullandığı yüksek kakao oranına sahip, külçe çikolataya verilen addır. Eğer siz de çikolata yapımını öğrenmeye karar verenlerdenseniz ya da pasta-kek ve pastacılık özel ilgi alanınız ise “kuvertür çikolata” tabirini sık sık duymaya başlayacaksınız… Peki, nedir bu kuvertür çikolata, nereden alınır, nasıl kullanılır?

Kuvertür Çikolata” büyük kalıplar ya da diğer bir deyişle külçe bloklar halinde satışa sunulur. İçeriğindeki kakao yağı oranı hazırlanacak olan el yapımı çikolatanın lezzetini, akışkanlığını ve kalitesini belirler. Bu nedenle “kuvertür çikolata” satın alınacağı zaman kakao yağı oranı dikkate alınmalıdır. Kakao yağının yüzdesi ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Bir kuvertürün içindeki kakao yağı %32 ile %39 oran aralığında olmalıdır. Kakao yağı ve kakao şurubunun toplam oranı ise en az %54 olmalıdır.

Başarılı sonuçlar almak istiyorsanız “Kuvertür Çikolata” satın alırken yukarıdaki bilgilerin ışığında hareket etmenizi tavsiye ederim. “Kuvertür Çikolata” beyaz, sütlü, semi sweet (yarı tatlı), bitter sweet (acı tatlı), bitter ve yoğunluk derecelerine göre bitter çeşitlerinden oluşur. İhtiyacınız doğrultusunda satın alınacak çeşitler genellikle 500 gram ile 2,5 kg’lık paketler halinde satışa sunulur. Saklaması da kullanımı da çok kolaydır. Kuru, ışıksız ve serin bir dolap saklamak için idealdir. Kullanımı ise tırtıklı bir bıçak aracılığı ile rendelemek sureti ile ihtiyacınız kadarını kesebilir ve geri kalanı tekrar muhafaza edebilirsiniz.

“Kuvertür Çikolata” Satın Alınacak Yerler

“Kuvertür Çikolata”yı pastacılık ve pasta malzemeleri üzerine online satış yapan firmalardan satın alabilirsiniz. Özellikle pasta malzemesi satan marketler de “Kuvertür Çikolata” satın almak için ideal ve güvenilir birer adrestir. Eskiden bulunması hayli meşakkatli olan “Kuvertür Çikolata”ları artık bulmak mümkün…

İlginizi Çekebilir

porselen-yemek-takimi-kullan

Porselen Yemek Takımı Kullanırken Dikkat Edilecekler

Porselen yemek takımı, porselen ürün grupları kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı ana noktalar vardır. Bu …

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir