Home > Makaleler > İlişkiler > Flört > Kadınlar Erkekleri Neden Test Ederler?

Kadınlar Erkekleri Neden Test Ederler?

Pek çok erkek farkına varmasa da kadınlar neredeyse her zaman karşılarındaki erkeği test etme ihtiyacındadırlar. Peki, kadınlar neden karşılarındaki erkeği test ederler? Yanıtı basittir: Gerçekte senin nasıl bir erkek olduğunu anlayabilmek için…


 

Pek çok erkek farkına varmasa da kadınlar neredeyse her zaman karşılarındaki erkeği test etme ihtiyacındadırlar. Peki, kadınlar neden karşılarındaki erkeği test ederler? Yanıtı basittir: Gerçekte senin nasıl bir erkek olduğunu anlayabilmek için…

 

Bir kızın bizi test etmesinin altında, bize duyduğu ilgi vardır. Aslında bu içgüdüsel düzeyde işleyen bir mekanizmadır ve genellikle kadınlar bunu farkına varmadan yaparlar. Bir ilişkide kadın çocuğu doğuran kişi olma rolü ile bu role bağlı savunma mekanizmasını içgüdüsel olarak geliştirmiştir. Bu içgüdü ile ezik ile olmuş erkek ( ya da en azından olgun erkek) arasındaki farkı ayırabilirler.

 

Kısaca tanımlamak gerekirse;

 

Kadınlar tarafından yapılan ve erkeklerin mantığına uymayan veya onu heyecanlandırmaya yönelik her hareket birer testtir. Örneğin; seksi bir kıyafetle karşımızdayken ve etrafta sorabileceği başkaları varken “Bu nasıl durmuş?” diye bize soruyorsa bu tipik bir test etme denemesidir.

 

Bu soru ile karşılaşan çoğu erkek “Çok güzel” , “Nefes kesici görünüyorsunuz” , “Yüreğim sızlar” gibi tuhaf(!) ve bilindik şeyler söylerler. Ancak erkeklerin %99’u da aynı şeyleri söylemiş oldukları için, bu kızlara çekici gelmez tabi ki de.

 

Daha önceki yazılarımda da söylediğim gibi bir kızı ilk kez tanıdığımız zamanki sosyal iletişim ile bir süre birlikte olduğumuz zamanki sosyal iletişim arasında bir uçurum vardır.

 

Yukarıdakileri birlikte olduğunuz bir kaç aydan uzun süredir birlikte olduğunuz kıza söylerseniz bir sorun olmaz. Ama daha yeni tanıştığımız bir kıza söylediğimizde kendimizi ona karşı zayıf gösterdiğimiz için  kaçmalarına neden oluruz.

 

Yapılması Gereken Şudur;

Bu ve benzeri testlerle karşılaşıldığında çekici bir şekilde farklı olanı yapmak. İkisi birbirinden ayrılamaz. Mesela bir kız aynı durumda “Bu nasıl durmuş?” diye sorduğunda hafif gülümseyerek “O kadar kötü değil” demeyi dene.

 

Aslında sosyal iletişimi ilginç ve eğlenceli kılan bu testlerdir. O yüzden eğlenmenize bakın sadece.

 

Yazar Hakkında:
Türkiye’nin en iyi çekicilik bilimi web sitesi www.olmuserkek.com sahibi Ricci, Sosyal İletişim e-kitabı yanı sıra Tanışma Anları ve Espiritüel Özgüven TeleSeminerlerinin ve ek kitapçıkların yayıncısı ve hak sahibidir. Sitesinde bulunan kadınlar konusunda başarılı olmakla ilgili 130’dan fazla makalesine ücretsiz olarak halen ulaşılabilmekte. Hayatının son 15 yılını çekicilik, iletişim psikolojisi, sosyal psikoloji ve kişisel gelişim alanlarında insanlara faydalı olmaya adamış ve yaklaşık 3 yıldır erkeklere tavlamanın bir illüzyon olduğunu ve bunun yerine gerçekten hoşlandığımız bir kadınla karşılaştığımız da yapmamız gerekenleri bu websitesinde bizlerle paylaşıyor.

 

Beden Dilini ÖğreninBeden Dilini Okumayı Biliyor Musunuz?

İlişkide başarı beden dilini öğrenmekle başlar. Beden dilini okumayı öğrendiğinizde, insanların içinde bulundukları ruhsal hali daha net anlarsınız. Gizli duyguların kodlarını çözebilir, bir insanın size gerçeği söyleyip söylemediğini hemen farkedersiniz. Buradaki Sözel Olmayan İletişim kitabı sayesinde insanların beden dili ve ses tonlarını gözlemleyip onların içsel duyguları ve arzularının kodlarını çözün. Beden dilini anlamak size çok şey kazandırır.

Kadınları EtkileKadınları Etkilemenin Sırrı

Kadınların gizli dünyasını keşfedip sıradışı, macera dolu bir hayata başlayın. Kadın Avcısı Programı sayesinde kadınları etkilemenin sırlarını öğrenin. İlk tanışma ve etkileme teknikleri, özgüven arttırma egzersizleri, mesajlaşma konuları ve daha birçok şey program içerisinde anlatılıyor.

İlginizi Çekebilir

eski-sevgiliyi-geri-kazanmak

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Bir Formül

Sebebi her ne olursa olsun ayrılıklar sancılıdır. Tekrar birlikte olmak ancak doğru adımlar atılırsa mümkün olur.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir